Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Masina second
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Masina second

Am cumparat o masina second, am facut contractul de v-c, am pus fiscalul pe toate contractele, am trcut-o la mine la impozitm si urmeaza sa ma prezint pentru inmatriculare
1) Cum fac eu rca? Pe ce nume? Pe ce nr? vechiul proprietar vrea sa pastreze nr. de inmatriculare
2) Mai trebuie sa fac fisa de inmatriculare?
3) Cu ce acte ma prezint le ghiseul de inmatriculari?
Buna ziua,

Se face fisa de inmatriculare. Dupa ce faceti fisa de inmatriculare se face RCA-ul pe numele noului proprietar pe serie de sasiu, in vederea inmatricularii.

Dupa inmatriculare, in baza copiei certificatului de inmatriculare se poate solicita un duplicat RCA cu numarul de inmatriculare mentionat pe polita de asigurare.