Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... scara din balcon la parter
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

scara din balcon la parter

buna ziua, locuiesc la parter, am balcon facut de fostul proprietar legal, doresc sa.mi fac o scara de acces. balconul este in spatele blocului si nu am alti vecini in stanga sau dreapta mea. ma poate ajuta cineva?
~ Conținut șters la cerere ~
Ce intelegeti prin ajutor?
Trebuie sa aveti in vedere ca terenul din jurul imobilelor de locuit de regula apartine domeniului public astfel ca trebuie sa va adresati acesteia ,la serviciul urbanism pentru a detalia situatia,aprezenta documentele pentru balcon ,urmand ca inspectorii sa va comunice daca se accepta extindere pentru iesire secundara stradala
Daca se accepta ,trebuie sa realizati proiect tehnic,autorizatie de constructie ,certificat de urbanism
chiar nu, vreau sa o fac din metal si tot nu am voie