Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare fatada balcon construit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare fatada balcon construit

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Sunt proprietarul unei garsoniere, situata la parterul unui bloc, cu balcon inchis (fier cornier, cu geamuri), prevazut cu usa de acces si scara de urcare/coborare pana la nivelul solului, construit cu toate actele in regula. In garsoniera a functionat un aprozar, punct de lucru legal. Din momentul cumpararii de catre mine, garsoniera a fost renovata si folosita ca spatiu de locuit. Cu trecerea timpului scara de beton s-a fisurat, usa de acces construita din cornier si tabla a ruginit. Doresc sa zidesc spatiul unde este amplasata usa pana la nivelul din Stanga si Dreapta al balconului si sa pastrez partea superioara a usii, sa existe forma balconului, zidarie si sticla. Pentru aceasta am nevoie de avize, aprobari de la primaria de sector? Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavostra cu interes.
Atat timp ct interesul dv este sa schimbati aspectul partii comune a condominiului,
obligatoriu este necesar proiect tehnic,autorizatie de constructie,certificat de urbanism