Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare soferi de tir
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare soferi de tir

Buna ziua, in cazul soferilor de tir, se aplica tot codul muncii in cazul platii orelor de noapte si a orelor suplimentare sau este reglementat ceva special in legea transportatorilor?
multumesc!!
Se aplica tot prevederile Codului Muncii.
timpul de lucru, plata orelor suplimentare, a celor de noapte este la fel?

multumesc mult
Informații generale despre Regulamentul 561/2006, respectiv timpii legali de conducere și perioadele de repaus zilnice și săptămânale.
[ link extern ] /