Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... regulamentului GDPR
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

regulamentului GDPR

Buna seara.
Care lege primeaza/are putere. Regulamentului GDPR s-au legile romanesti . Speta este cetatean vs o banca comerciala respectiv un ifn.

Multumesc
Tratatul bate legea, deci regulamentele europene bat legile romanesti. Insa, GDPR s-a introdus de curand si este o chestie care priveste conducerea firmelor, nu are efecte directe asupra imprumuturilor din trecut.
Am vrut doar stergerea unor date de la biroul de credit. Date pozitive. Evident ca am fost refuzat.