avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... regulamentului GDPR
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

regulamentului GDPR

Buna seara.
Care lege primeaza/are putere. Regulamentului GDPR s-au legile romanesti . Speta este cetatean vs o banca comerciala respectiv un ifn.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: familistu , utilizator 18:31, 29 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Tratatul bate legea, deci regulamentele europene bat legile romanesti. Insa, GDPR s-a introdus de curand si este o chestie care priveste conducerea firmelor, nu are efecte directe asupra imprumuturilor din trecut.
Am vrut doar stergerea unor date de la biroul de credit. Date pozitive. Evident ca am fost refuzat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce legi de proprietate intelectuala primeaza: cele europene sau cele romanesti? Cristian_A Cristian_A Ce legi au prioritate? Cele Internationale (Conventia de la Paris), Europene sau cele Romanesti? Pozitia carei institutii in privinta unor aspecte similare ... (vezi toată discuția)
Biroul de credit fsiarazvan fsiarazvan Buna ziua! Dupa multe stiri si tot felul pe siteuri referitoare la banci am inteles ca poti sa faci o cerere spre banca care te-a bagat in biroul de credit sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. conform gdpr filmatul pe drumurile publice, a vehiculelor ... Dancolt79 Dancolt79 Buna ziua. Conform GDPR filmatul pe drumurile publice, a vehiculelor cu numerele lor de inmatriculare, intra sub incidenta reglementarilor GDPR cu privire la ... (vezi toată discuția)