Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proba paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proba paternitate

BUNĂ SEARA! REZULTATUL ANALIZEI UNEI SPERMOGRAME MA POATE AJUTA CA PROBA ÎN PROCES DE PATERNITATE? ÎN CARE MAMA REFUZA TESTUL ADN LA COPIL DE 7 ANI INVOCÂND EXCEPȚIE?
Buna seara,
Ce exceptie, a prescriptiei dreptului conf art. 430 alin 1 C.Civ?
Daca asta dovedeste ca ati fost in imposibilitatea procreeri si asta ati aflat-o abia acum nu este posibila invocarea acestei exceptii.
Daca nu puteti procrea trebuie stabilit care era situatia la data concepției copilului.
Da art 430