Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte food truck
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte food truck

Buna ziua ,
Doresc a infiinta un srl , de inceput eu ma voi ocupa de acte si tot eu o sa stau la vanzare.
O sa incep doar cu cafea , ceaiuri , ciocolata calda s.a
Pe parcurs doresc a avea si mancare , imi fac meniul dupa gustul clientului .
O sa fie punct fix pe spatiu privat ( mai am treaba cu primaria ? )
Pot fi si administrator si angajat la firma mea ?
Ce cod caen trebuie sa folosesc ?
Pentru a vinde mancare si cafea pe spatiul public sau privat , doresc a putea face si catering .

Va multumesc
Trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului unde veti da declaratii pe propria raspundere ca sunt indeplinite conditiile de functionare dpvd securitate si sanatate in munca, mediu, sanitare si sanitar veterinare. Va trebuie sa mentionati spatiul pe care il veti utiliza si pe care trebuie sa-l amenajati conform bifelor pe care le-ati facut pe declaratiile pe propria raspundere, inclusiv sa racordati utilitatile necesare si legaturile la canalizarile din zona.
Veti declara toate activitatile pe care doriti sa le faceti si veti primi cod CAEN pentru fiecare in parte.
Pentru a demara activitatea aveti nevoie de autorizatie de la primarie si sa declarati activitatea la fisc.
Va puteti angaja la firma dvs.