avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Resedinta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Resedinta

Buna ziua,
Cum pot demonstra ca am avut resedinta in ultimul an la o anumita adresa?Mentionez ca CI detine adresa la care am locuit in aceasta perioada,din aprilie 2018.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Crystyana30 Crystyana30 Bună seara Intre ani 2015- 2016 am lucrat în uk cu contract individual de munca menționez ca nu eram angajata cu contract din România ci plecasem pe cont ... (vezi toată discuția)
Cum defineste legea domiciliul gabrici gabrici Buna ziua As dori putin ajutor in ceea ce priveste definitia prin lege a notiunii de domiciliu? In toate documentele si legislatiile se face referinta la ... (vezi toată discuția)
Se poate plati taxa de timbru pentru divort in acelasi judet dar alta localitate ? barabasmelinda12 barabasmelinda12 Buna ziua ! Ma intereseaza daca pot plati taxa de timbru pentru divort in localitatea unde am resedinta momentan ? Adresa din CI este in Sighisoara ( unde am ... (vezi toată discuția)