avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acordare grupa de munca la pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acordare grupa de munca la pensionare

Va rog sa ma ajutati in gasirea Ordinului 279/03.03.1995 care completeaza Ordinul 50/05.03.1990 referitor la locurile de munca si activitatile din industria sticlei si ceramicei fine, pentru a afla daca incadrarea tatalui meu in grupa de munca s-a facut corect sau nu.
Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 20:56, 5 Noiembrie 2009
le gasiti la ITM
Ordinul nr. 50/1990 a fost modificat prin Ordinul nr. 100/1990 si prin Ordinul nr. 125/1990. Actul normativ despre care vorbiti nu exista in programul meu legislativ.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinul 125/90 anexa2 si 104 mihayl mihayl pentru acordarea grupei a 2a de munca pentru sudori in agricultura (vezi toată discuția)
Incadrare cercetare in grupele de munca Soru Soru Buna ziua Ma numesc Soru si va rog sa ma ajutati sa inteleg urmatoarea situatie: Am lucrat la ICSITMU-Bucuresti filiala Sibiu. Un coleg, de la actualul loc ... (vezi toată discuția)
Grupa a 2-a de munca davide2401 davide2401 Medicii stomatologi care au lucrat in mediu radioactiv/cu aparate roentgen dentar/-beneficiaza de incadrare in grupa a 2-a de munca? A lucrat peste 25 ani ... (vezi toată discuția)