Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune 30 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune 30 ani

Buna ziua, parintii mei locuiesc intr-un imobil de 31'de ani, proprietara a decedat si nu au apucat sa faca acte( a decedat inainte de acesti 30 de ani), parintii mei au platit impozit, au ingrijit locuinta, au renovat, tatal meu a decedat doresc sa preiau imobilul prin uzucapiune, detin doar carte de imobil si chitante de plata impozitului( actul de proprietate s-a pierdut. Este posibil? Ce pot face in acest sens ?
Buna ziua,
Va trebui sa deschideti o actiune in instanta avand obiect uzucapiune.
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat