avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinerea uni act de proprietate. Buna ziua , ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinerea uni act de proprietate. Buna ziua , nelamurirea mea este urmatoarea . parinti mei in ...

Buna ziua ,
nelamurirea mea este urmatoarea .
parinti mei in anul 1984 locuiesc intr o casa fara acte.
au cumparat de la un om care nici el nu avea acte.
si fara chitanta.
pe acest imobil nu exista proprietar . este tracut in proprietatea primariei.
a fost achitat impozitul in fiecare an .
intre timp parinti au decedat . ultimul a decedat in 2012. noi copii 2 la numar am platit in continuare impozitul la acest imobil.
cu putem obtine un act de proprietate . si ce demersuri trebuiesc facute . va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 15:33, 20 Octombrie 2020
Buna ziua,
Discutati cu un avocat si deschideti un proces de uzucapiune de lunga durata ( peste 30 de ani...).
Ultima modificare: Marți, 20 Octombrie 2020
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzucapiune 30 ani Alecsandrag Alecsandrag Buna ziua, parintii mei locuiesc intr-un imobil de 31\'de ani, proprietara a decedat si nu au apucat sa faca acte( a decedat inainte de acesti 30 de ani), ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa obtin actul de proprietate pe casa? Melisa Elena Melisa Elena Buna ziua , am cumparat o casa de locuit in anul 1984 dar nu am putut Finaliza actul de proprietate deoarece proprietarul a decedat,iar ulterior nu am mai ... (vezi toată discuția)
Mod de dobandire a proprietatii Lucian27 Lucian27 Buna ziua, Am cumparat un imobil, teren si constructie in 1980. Vanzatorul a decedat in 1987,iar imobilul meu a intrat in patrimoniul statului, in calitate ... (vezi toată discuția)