Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinerea uni act de proprietate. Buna ziua , ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinerea uni act de proprietate. Buna ziua , nelamurirea mea este urmatoarea . parinti mei in ...

Buna ziua ,
nelamurirea mea este urmatoarea .
parinti mei in anul 1984 locuiesc intr o casa fara acte.
au cumparat de la un om care nici el nu avea acte.
si fara chitanta.
pe acest imobil nu exista proprietar . este tracut in proprietatea primariei.
a fost achitat impozitul in fiecare an .
intre timp parinti au decedat . ultimul a decedat in 2012. noi copii 2 la numar am platit in continuare impozitul la acest imobil.
cu putem obtine un act de proprietate . si ce demersuri trebuiesc facute . va multumesc
Buna ziua,
Discutati cu un avocat si deschideti un proces de uzucapiune de lunga durata ( peste 30 de ani...).
Ionut.ion, utilizator