avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Respingere dosar pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Respingere dosar pensionare

Motivul:Pe cartea de munca s-a făcut o eroare și anume e scris ordinul 125/90 art. 2 punct 55si 53 și normal trebuia punctul 65 și 67
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:37, 4 Iulie 2018
Cine v-a completat carnetul de munca gresit il poate rectifica sau daca nu , incercati sa obtineti o adeverinta pentru activitatea desfasurata in grupa de munca respectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Respingere dosar de pensii Boier Boier Cu toate ca am adeverință cu încadrare în grupa a doua; temei juridic pct. 65, 67 din ordinul 125/1990; nu a fost luata în seama pe motivul ca pe cartea ... (vezi toată discuția)
Grupa a ii-a de munca - anexa 2 radu_mc radu_mc Buna seara, poate ma poate ajuta cineva cu anexa completa nr 2 a Ordin 50/1990. Stiu ca mai este si Ordin 125/1990 in care apar iar 2 anexe pentru grupele de ... (vezi toată discuția)
Lipsa adeverinta grupa de munca l 50/90 tulceanul tulceanul ies acum la pensie si nu pot beneficia de grupa de munca 2 pentru ca nu am adeverinta de grupa pentru ca nu se gaseste tabelul ce trebuia facut in martie 90 ... (vezi toată discuția)