Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acuzat de accident fara a fi vinovat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acuzat de accident fara a fi vinovat

Buna ziua ma numesc robert si am o problema eu am plecat din tara de acum aproape 2 ani si in romania a aparut o acuzatie ca acum 2 ani pana sa plec din tara eu "care nu posed permis de conducere " am accidentat o tanara din orasul meu natal doar pentru ca eram in posesia unei masini de aceasi culoare "o masina gry" opel al carui numar nu il cunoaste si a aflat ca sunt eu la volan doar fluturand o poaza de a mea pe la vecini mei intreband daca eu sunt persoana din poza ea bazanduse pe reputatia mea ca am bani munciti afara am crezut ca zicea doar asa ca sa ma sperie sa ii dau vrun ban nu ca ar fi vazut ceva de la mine si timp de un an de zile si 3 luni cica dosarul meu ar fi in procuratura si ea tot trimite pe cate cineva la mine la usa si mama mea sa dus la procuratura spunanduse ca chiar dosaru este in procuratura si ca as trebui sa vin in tara pentru a da explicati spunetimi ce sa fac sfatuitima va rog frumos ca eu nu am vrut sa plec din tara care ma aflu ca imi puteam pierde slujba greu obtinuta va multumesc anticipat
Puneti-o pe mama dvs. sa ia legatura cu un avocat, sa vada dosarul de la Parchet, sa vada de ce anume sunteti acuzat... ce probe are in aparare tanara din orasul dvs. natal, pe ce se bazeaza cand va acuza ca ati accidentat-o. Avocatul va sti ce sa vada in dosar si ce urmeaza sa solicite in apararea dvs.