avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1050 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este NIF obtinut in Germania valabil in Romania?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este NIF obtinut in Germania valabil in Romania?

Eu sunt cetatean german si am NIF obtinut aici in Germania. Fratele meu are nevoie acum pt. o procura in Romania de NIF-ul meu. Eu nu am decat acest numar de inregistrare fiscal de aici, fiind neamt. Eu am renuntat la cetatenia romana.
I-am trimis lui o copie dupa actele mele. Le poate folosi acolo?
Noi am terminat succesiunea, are doar nevoie pt. vanzarea casei,
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 12:45, 6 Iulie 2018
Daca nu ati renuntat la cetatenia romana, aveti in continuare CNP deci nu aveti nevoie de NIF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura facuta in germania la notar e valabila la anaf? Filia Filia Eu sunt cetatean german, nu mai am cetatenie romana. Fratele meu are nevoie in Romania la vanzarea casei de procura, sa obtina pentru mine un nr. identificare ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine nif? sunt nascuta in romania, de peste ... Lalad Lalad Buna seara. Cum pot obtine NIF? Sunt nascuta in Romania, de peste 30 de ani locuiesc in Germania, cu cetatetenie germana (nu dubla). Pentru o donatie pe care ... (vezi toată discuția)
Fantastic!!! deea_lex deea_lex Imi permit sa va impartasesc ultima mea experienta legata de infiintarea unei societati comerciale dorindu-va sa nu vi se intample niciodata.... Strangem ... (vezi toată discuția)