Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este NIF obtinut in Germania valabil in Romania?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este NIF obtinut in Germania valabil in Romania?

Eu sunt cetatean german si am NIF obtinut aici in Germania. Fratele meu are nevoie acum pt. o procura in Romania de NIF-ul meu. Eu nu am decat acest numar de inregistrare fiscal de aici, fiind neamt. Eu am renuntat la cetatenia romana.
I-am trimis lui o copie dupa actele mele. Le poate folosi acolo?
Noi am terminat succesiunea, are doar nevoie pt. vanzarea casei,
Multumesc.
Daca nu ati renuntat la cetatenia romana, aveti in continuare CNP deci nu aveti nevoie de NIF.