Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... calcul vouchere vacanta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

calcul vouchere vacanta functionari publici

Buna ziua! Cum se calculeaza cuantumul vouchere de vacanta in cazul personalului angajat ulterior perioadei 1 iulie 2017. Concret, persoana incadrata la primarie de la data 1 decembrie 2017, durata nedeterminata, de cat va beneficia, 29 de vouchere cat este maximum se raporteaza la activitatea prestata in perioada de 17 luni(1 iulie 2017-30noi 2018 sau la 12 luni-an calendaristic?Multumiri.
Se calculeaza proportional cu perioada lucrata .
Perioada lucrata in 17 luni sau intr-un an calendaristic?
Din ce am vazut unele institutii calculeaza astfel:29(nr maxim de vouchere a cate 50 de lei fiecare) x raportul dintre activitate efectiv prestata in cele 17 luni si 356 zile lucratoare(aferente perioadei 1 iulie 2017-30noi 2018 ),iar altele 29 x raportul dintre zilele efectiv lucrate intr-un an calendaristic si zilele lucratoare aferente unui an calendaristic. Cum este corect?