avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... calcul vouchere vacanta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

calcul vouchere vacanta functionari publici

Buna ziua! Cum se calculeaza cuantumul vouchere de vacanta in cazul personalului angajat ulterior perioadei 1 iulie 2017. Concret, persoana incadrata la primarie de la data 1 decembrie 2017, durata nedeterminata, de cat va beneficia, 29 de vouchere cat este maximum se raporteaza la activitatea prestata in perioada de 17 luni(1 iulie 2017-30noi 2018 sau la 12 luni-an calendaristic?Multumiri.
Cel mai recent răspuns: Maryana@ , utilizator 19:00, 5 Iulie 2018
Se calculeaza proportional cu perioada lucrata .
Perioada lucrata in 17 luni sau intr-un an calendaristic?
Din ce am vazut unele institutii calculeaza astfel:29(nr maxim de vouchere a cate 50 de lei fiecare) x raportul dintre activitate efectiv prestata in cele 17 luni si 356 zile lucratoare(aferente perioadei 1 iulie 2017-30noi 2018 ),iar altele 29 x raportul dintre zilele efectiv lucrate intr-un an calendaristic si zilele lucratoare aferente unui an calendaristic. Cum este corect?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza zilele pentru acordarea dreptului ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Va rugam frumos sa ne ajutati cu un raspuns: - cum se calculeaza numarul de vouchere care se vor acorda unui salariat ? se vor lua in ... (vezi toată discuția)
Concediu neefectuat inainte de cic cristina_2013 cristina_2013 Buna seara, Am intrat in cic anul acesta si intentionez sa ma intorc la serviciu incepand cu febr. 2015. Societatea la care lucrez mi-a aprobat prin cerere CO ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna irumes irumes Am un salariat care de la inceputul anului a muncit (pontat ) 9 zile, dupa care a efectuat concediul de odihna 31 de zile din 36 cate are dreptul pentru un an, ... (vezi toată discuția)