avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract full-time (8h) + contract de munca part-time ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract full-time (8h) + contract de munca part-time (4h)

Buna seara.

In prezent sunt angajat full-time in cadrul unei companii.
Urmeaza ca la finalul lunii sa ma angajez cu contract full-time intr-o alta companie, insa voi continua sa lucrez part-time in cadrul companiei in care am lucrat pana acum.
Poate noul angajator sa afle din REVISAL detalii despre contractul full time transformat in part-time de la vechiul angajator?
Ambele companii pun la dispozitie tickete de masa. Pot beneficia de la ambele locuri de munca de aceste tickete?

Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:48, 7 Iulie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Noul angajator nu poate afla detalii despre situatia contractuala a dvs. din REVISAL . El vede numai angajatii de la propria societate, nu si date despre unde mai sunt sau unde au mai fost angajati.

Tichetele de masa se obtin numai de la angajatorul unde aveti functia de baza.
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Iulie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonuri de masa iliada iliada spuneti-mi va rog,daca ai 2 job-uri,unul full-time si unul part-time se pot primi bonuri de masa de la ambele si in ce conditii.eu nu primesc de la niciunul.de ... (vezi toată discuția)
Dublu loc de munca full time Incepand cu luna septembrie 05 sunt angajat la 2 firme diferite pentru un program intreg de cate 8 ore (de zi). Cartea de munca a ramas la firma cu jobul mai ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. lucrez full time la o companie (9-18). de curand am ... andrelm andrelm Buna ziua. Lucrez full time la o companie (9-18). De curand am fost acceptata si pentru un alt job la alta companie tot full time (programul este flexibil ... (vezi toată discuția)