Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract full-time (8h) + contract de munca part-time ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract full-time (8h) + contract de munca part-time (4h)

Buna seara.

In prezent sunt angajat full-time in cadrul unei companii.
Urmeaza ca la finalul lunii sa ma angajez cu contract full-time intr-o alta companie, insa voi continua sa lucrez part-time in cadrul companiei in care am lucrat pana acum.
Poate noul angajator sa afle din REVISAL detalii despre contractul full time transformat in part-time de la vechiul angajator?
Ambele companii pun la dispozitie tickete de masa. Pot beneficia de la ambele locuri de munca de aceste tickete?

Multumesc anticipat
Noul angajator nu poate afla detalii despre situatia contractuala a dvs. din REVISAL . El vede numai angajatii de la propria societate, nu si date despre unde mai sunt sau unde au mai fost angajati.

Tichetele de masa se obtin numai de la angajatorul unde aveti functia de baza.
Cornel Vasile, Consilier juridic