Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura de încredințare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura de încredințare

Buna ziua,
eu în momentul de față locuiesc împreună cu prietena mea de 17 ani la cluj și dorim să ne mutăm la Brașov. Ea ca să poată continua studiile la Brașov are nevoie de procură. Tatăl fetei este de acord să dea procura pentru unul din părinți mei dar mama fetei nu este de acord. Întrebarea mea este, avem nevoie de acordul ambilor părinți ca să obținem procura?
Buna ziua,
Incercati cu acea procura dar e de preferat sa le aveti pe ambele.