Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Care PFA-uri platesc CAS si CASS?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Care PFA-uri platesc CAS si CASS?

Buna seara!
Va rog frumos sa-mi spune-ti daca plafonul de 22800 ron stabilit pentru PFA-uri ca suma de la care se plateste CAS si CASS, se refera la venitul net sau la venitul brut?
Va multumesc!
La venitul net,( venituri - cheltuieli deductibile).