Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... criterii concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

criterii concediere

la o concediere individuala, persoana care este pensionar si cumuleaza cu salariul si care nu este identificata pentru concediere, moral sau legal va trebui sa ofere postul unuia dintre cei concediati?
Nu exista un astfel de criteriu stabilit intr-un act normativ.

Criteriile avute in vedere pentru stabilirea ordinii de prioritate la concediere trebuie sa fie mentionate in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.

Nu exista un astfel de criteriu stabilit intr-un act normativ.

Criteriile avute in vedere pentru stabilirea ordinii de prioritate la concediere trebuie sa fie mentionate in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.