Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Deschidere afacere cadru MAI
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Deschidere afacere cadru MAI

Buna ziua, as dori sa deschid o afacere printr-un program de start-up (o firma de fotografie pentru evenimente) iar totodata sunt inscris pentru admiterea la scoala de agenti de politie (M.A.I). Este legal sa pot deschide firma inainte de admitere sau este legal ca dupa admitere si in perioada scolarizarii sa detin firma? Va multumesc!
Nu vad niciun conflict de interese. Depinde ce zic normele MAI. Ar fi bine sa astepti sa fi "inauntru sistemului" si dupa aceea te informezi acolo. Parerea mea este ca odata admis, nu o sa mai ai timp de altceva, pentru ca programul va fi foarte incarcat. Iar daca nu e permis, inchiderea firmei va costa alti bani. Mai bine mai astepti putin.
Eu voi fi doar administratorul dar voi avea manager care se va ocupa de tot. Cel mai bine cred ca voi suna la departamentul de resurse. Va multumesc!