avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetare disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetare disciplinara

Buna ziua !
mi-am dat demisia de la locul de munca si le-am zis ca nu le pot sta in preaviz deoarece trebuie sa plec din tara ac am cateva probleme persoanele, ieri am primit o instiintare ca ma cerceteaza disciplinar dar nu pot ajunge, ce se poate intampla? multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:22, 17 August 2018
Fisa postului este obligator sa fie anexata la CIM?
Fisa postului este o anexa la c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie/ lichidare Cristina_Gabriela1969 Cristina_Gabriela1969 Buna ziua, pana ieri am lucrat la o firma, dar datorita unor motive, mi-am depus demisia. As vrea sa stiu in cit timp(legal) ar trebui sa imi primesc ... (vezi toată discuția)
Plata drepturi salariale restante-incetare cim lucfelice80 lucfelice80 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: mi-am dat demisia in data de 06.09.2013-acordul partilor- dar motivul a fost pt ca desi eram angajat ... (vezi toată discuția)
Exista vreo solutie? c_cyoby_2008 c_cyoby_2008 Am lucrat la o firma de tamplarie aproximativ 3 luni.La lucru am avut un accident,dar seful ma rugat la spital sa declar ca a fost accident in afara ... (vezi toată discuția)