Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere mostenire

In urma cu doi ani tatal meu si fratele lui au mostenit un apartament cu doua camere de la parinti.Acum un an a decedat si fratele tatalui meu.fratele tatalui meu are doi copii si sotia defunctului.In urma unor discutii cu un notar sa stabilit ca copii defunctului sa i-si dezbata motenirea de pe tata,mai apoi sa dezbata mostenire din partea bunicilor.Insa timpul de dezbatere a mosteniri a trecut iar copii unchiului meu inca nu au dezbatut mostenirea din parte tatalui lor lasand toata situatia suspendata. Intrebarea mea este cum poate tatal meu sa intre in posesia apatamentului lasat de parintii lui, daca cei doi copii ai defunctului nu vor sa actioneze ?
Trebuie deschis proces.
Nu exista alta cale.
Dezbatand succesiunea in instantaSucces
si daca ei nu vin la proces? si dac nu se dechide un proces atunci ce se va intampla?
Mai multe amanunte le discutati cu un av fata in fata in cadrul unei consultatii,un forum nu va poate raspunde la toate intrebarile.
Totuși un răspuns voi găsi pe forum.,.... chiar dacă dumneavoastră nu aveți răbdare să-mi explicați,vor fi altii.Mulțumesc pentru răspuns.