Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Drepturile omului in Europa?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Drepturile omului in Europa?

Bună seara,

Îmi doresc să aflu cât mai multe informații despre drepturile omului în Europa, pentru întocmirea unui referat cu același titlu, Îmi poate oferi cineva câteva surse bibliografice despre acest subiect sau câteva informații clare și precise pentru a mă ghida în realizarea referatului ce îmi este necesar la un interviu:

Vă mulțumesc anticipat!
Buna seara,
Studiati Convenția pentru apărarea Drepturilor Omului și a Libertăților Fundamentale, cunoscută și sub denumirea de Convenția Europeană a Drepturilor Omului.
Vă mulțumesc!