Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Procura
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Procura

Buna ziua....am fata la mine prin hotarare judecatoreasca...si am custodie comuna cu tatal fetei...la mine urmeaza sa plec in anglia si vreau sa las fata in grija bunicii....as dorii sa stiu....care sunt demersurile....trebuie sa fac o procura notariala si daca da...trebuie sa fie deacord si tatal...?
Minorul se incredinteaza unuia dintre parinti, nu bunicilor...asadar tatal poate contesta in instanta stabilirea domiciliului, in sensul schimabrii acestuia.
Dar pe tatal.nu il intereseaza copilul....si vroiam ca bunica sa aiba impiternicire in cazul.in care pateste copilul.ceva...daca are nevoie de ingrijire medicala etc...tatal nu o vrea