avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Este corect termenul in care mi-a fost comunicat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Este corect termenul in care mi-a fost comunicat procesul verbal?

Cât timp are la dispoziție poliția sa îmi comunice procesul verbal?
Acesta a fost încheiat pe 11.06 și mi-a fost afișat la data de 17.07. Nu mai zic ca mi-a fost adus acasă personal la ora 23.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 05:08, 20 Iulie 2018
Termenul este de maxim 2 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depasire neregulamentara am trecut peste liniea continua Paulll Paulll Bine v-am gasit, pe data de 01.08.2009 am fost oprit de un echipaj de politie pentru ca am efectuat o manevra de depasire neregulamentara, mai exact am trecut ... (vezi toată discuția)
Contestatie amenda tulburarea linistii publice MariusG3 MariusG3 Buna ziua As dori daca se poate un sfat legat de urmatorul eveniment. Pe data de .09.05 in jurul orei 00:30 cu cativa prieteni, stand de vorba, si isi fac ... (vezi toată discuția)
Avertisment sau amenda pentru tulburarea linistii publice fara un exemplar din procesul verbal? MirceaFlorian MirceaFlorian Buna ziua! Am fost cu un amic la ziua de nastere unui prieten, in timp ce ne intorceam spre casa pe la ora 23 am fost legitimati de o patrula a politiei, ... (vezi toată discuția)