Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Exista solutie ptr evitarea blocarii contului?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Exista solutie ptr evitarea blocarii contului?

Am o amenda neplatita si un credit dat la recuperare unde inca negociez cu ei. As vrea sa stiu daca ar fi o cale in care sa ma asigur ca nu mi se blocheaza contul. Sunt si cetatean strain si m-am gandit sa imi deschid un cont cu pasaportul si asa nu ma pot gasi in baza cnpului... ar fi asta o solutie buna temporar?
Te gaseste oricum si ti-l blocheaza garantat...De ce nu deschizi un cont de card pe numele altui membru din fmilie si-l folosesti si tu.