Forum Discuţii juridice Executare silită Anulare executare silita HJ definitiva !!!!!
Discuție deschisă în Executare silită

Anulare executare silita HJ definitiva !!!!!

Am o problema cu privire la urmatorul aspect : executorul judecatoresc este obligat prin lege ,sa-mi restituie toate sumele care mi le-a retinut din cont ,avand in vedere ca istanta a anulat toate formele de executare silita ,decizia a ramas definitiva ,daca refuza care este procedura ,sa-l dau in judecata ,banca are vina ca i-a dat banii ? sa dau banca in judecata? va multumesc anticipat !!!!!!!!!!!
Puneti in executare hotararea definitiva, apeland la un executor judecatoresc. Nu mai dati pe nimeni in judecata. Obligati sunt creditorii sa va restituie banii. Cu ei ati avut procesul de constestare a executarii. Executorul era doar tert, el instrumentand dosarul de executare silita. Apelati la un executor, caci va sti cum sa procedeze.
Company Advising, utilizator
Executorul jud. ademarat procedura mi-a blocat conturile ,a luat banii ,eu am contestat executarea silita ,istanta a anulat toata procedura de executare ,banii trebuie restituiti de executor ca el i-a luat !!!
Daca stiti mai bine atunci descurcati-va. Banii au fost recuperati de executor si probabil platiti catre creditoare. Este necesar sa apelati si dvs. la un executor sa puneti hotararea in executare.
Company Advising, utilizator
instanta a dispus si intoarcerea executarii?
Da