Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plângere la politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plângere la politie

Buna dimineata!Aseara m.am certat cu vecinii de la bloc,În timpul disputei aceștia m.au jignit si au inchis usa eu de furie am împins si am lovit cu palma în usa fără să intru în locuința acestora!Discuția a degenerat si acum mi au spus că o sa mi faca plângere la politie!Eu am înregistrat audio toată cearta!La ce sa ma astept in urma plângerii?cum fac sa aflu daca ea exista sau nu si ce o sa pățesc?va multumesc!
Daca vor inregistra plangerea, o sa fiti citat spre a da declaratii. Puteti pastra inregistrarea si va puteti gandi la martori care sustin cele afirmate de dvs.
Va multumesc ptr răspuns!Din pacate nu existe martori!Ma intereseaza ce o sa pățesc?O sa mi se dea amenda?
Asta nimeni nu stie. Puteti depune acea inregistrare la dosar. Si vedeti ce horărâre se ia.