Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz, concediul de odihnă efectuat. Îmi va opri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz, concediul de odihnă efectuat. Îmi va opri angajatorul la lichidare banii pe concediu?

Buna ziua.daca am fost bagat in preaviz 20 de zile si am efectuat concediul de odihna atunci cand se va face lichidarea angajatorul imi va oprii banii pe concediu?va multumesc!
Manuela Rășină, administrator
Nu am scris îl am înregistrat pe telefon
Inregistrarile pe telefon pot fi folosite doar in anumite situatii...
Da am inteles dar dacă el a zis sa merg acasă si o sa fiu platit in cele 20 de zile de preaviz cu salariu de baza eu ce era sa fac sa il iau eu la întrebări ???
Normal ar fi trebuit sa-i solicitati sa va dea in scris , chiar daca il deranja cererea dvs....verba volant scripta manent
În perioada în care sunt în preaviz, angajatorul poate face alte angajări?
jony1980, utilizator