avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz, concediul de odihnă efectuat. Îmi va opri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz, concediul de odihnă efectuat. Îmi va opri angajatorul la lichidare banii pe concediu?

Buna ziua.daca am fost bagat in preaviz 20 de zile si am efectuat concediul de odihna atunci cand se va face lichidarea angajatorul imi va oprii banii pe concediu?va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 1 August 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:57, 9 August 2018
Nu am scris îl am înregistrat pe telefon
Inregistrarile pe telefon pot fi folosite doar in anumite situatii...
Da am inteles dar dacă el a zis sa merg acasă si o sa fiu platit in cele 20 de zile de preaviz cu salariu de baza eu ce era sa fac sa il iau eu la întrebări ???
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Normal ar fi trebuit sa-i solicitati sa va dea in scris , chiar daca il deranja cererea dvs....verba volant scripta manent
În perioada în care sunt în preaviz, angajatorul poate face alte angajări?
Ultima modificare: Joi, 9 August 2018
jony1980, utilizator

Alte discuții în legătură

Perioada prenatalului taky_mika taky_mika buna ziua.sunt angajata cu contract pe perioada nedeter.de 7luni.acum sunt insarcinata in 2luni si jum.seful meu a inchis magazinu unde lucram si mi-a propus ... (vezi toată discuția)
Zile concediu in avans leo2000ro leo2000ro Buna ziua, Am si eu o intrebare...Mi-am dat demisia de la locul actual de munca, stau cele 20 de zile in preaviz, dar mi-am luat pe anul in curs , pana acum, ... (vezi toată discuția)
Cartea de munca brg brg am primit cartea de munca acasa de la fostul angajator si vad ca perioada de preaviz nu i trecuta ,se poate? si ce trebuie sa fac acum cu aceasta carte? ... (vezi toată discuția)