Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... proceduri necesare pt obtinerea tutelei/curela a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

proceduri necesare pt obtinerea tutelei/curela a fratelui adult de la parinti la frate

buna seara. sotul are un frate de 40 ani cu handicap mental ce este sub tutela parintilor. avand ceva probleme de sanatate si o anumita varsta am vrea sa il luam cu noi in strainatea. ce demersuri trebuie sa facem pt obtinerea tutelei/curelei pt a nu avea probleme si pt a putea trece granita cu el? multumim
Prin istanta