Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Majorarea pensiilor 2021
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Majorarea pensiilor 2021

După Cum am înțeles noua lege a pensiilor va intra în vigoare în 2021 ptr stabilirea punctajului se ca aplica o noua formula de calcul care va avea o valoare de referință sectoriala ex 1785 /25 în acest caz dacă acum ptr cei cu grupa 2 de munca se împarte nr de puncte la 25 ce diferența mai este atunci în 2021 intre o pers care a lucrat în condiții deosebite și una în condiții normale dacă numărătorii este tot 25 ?
Doar faptul ca cei cu condiții deosebite primesc o mărire de la 1.10.2018 și ceilalți din 2021 este corect ?
Sa apara legea.
Majoritatea celor care au lucrat in conditii deosebite nu intra in recalcularea de la 01/10/2018.