Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Notificare reziliere contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Notificare reziliere contract vanzare cumparare

Buna ziua, voi fi chemata pentru prelungirea actului aditional contract de vz cumparare apartament ( ar fi a 3 a oara) si doresc sa depun notificare pentru a putea recupera avansul. Cum se procedeaza? Pot veni cu o notificare redactata de alt notar ? Sau trebuie redactata de notarul agreat de dezvoltator? Cand se depune? Cum ma asigur ca dezvoltatarul primeste notificarea si pot recupera avansul? Multumesc
Buna ziua,
Daca nu va intelegeti pe cale amiabila va trebui sa va adresati instantei de judecata pentru aplicarea prevederilor art. 1544 C.Civ.
In contract scrie ca trebuie sa notific in scris si in 30 de zile mi se va restitui suma achitata cu titlu de avans. Intrebarea mea este cum procedez cu notificarea? Multumesc!
diane83, utilizator
Pe langa avans puteti solicita plata unor daune interese
Imi recomandati sa merg cu un avocat in ziua in care sunt chemata la notariat? Multumesc!
diane83, utilizator