avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare absolvent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare absolvent

Buna ,

Doresc sa angajez un absolvent , ca sa primesc repartizare pe el este necesar sa fie inregistrat ca si persoana in cautarea unui loc de munca ? sau nu este necesara repartizarea ? mentionez ca intentionez sa inchei o conventie cu AJOFM pentru subventionarea acestui loc de munca ,

multumesc

Alte discuții în legătură

Angajare absolvent camelia21 camelia21 Sunt si eu nelamurita cu un aspect vazand ca sunt pareri impartite...pt a beneficia de Legea 76/2002 prinvind incadrarea absolventilor ,inainte de angajare ... (vezi toată discuția)
Radiere contract de munca vanatorul vanatorul Buna ziua, Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac sau cui sa ma adresez ca sa pot rezolva problema pe care o am. Din greseala am inregistrat in revisal un contract ... (vezi toată discuția)
Angajare absolvent catalina25 catalina25 Buna dimineata! Va scriu si eu legat de o pb cu care ma confrunt! Vreau sa angajez un absolvent promotia 2009 si vrreau sa beneficiez de Legea 76/2002 ... (vezi toată discuția)