Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inchidere pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inchidere pfa

Buna ziua. Am un pfa, activitate comertul cu amanuntul. Din aprilie 2018 am inceput activitatea, dar magazinul nu merge sub nici o forma si vreau sa il inchid. Care este procedura? Mentionez ca mai am stoc de marfa de aproximativ 10000 lei? As vrea sa bag reduceri. Va rog sa imi spuneti cum se procedeaza! Multumesc anticipat
Reducerile se pot face usor, afisand noul pret.

Lichidarea de stoc se anunta la primarie.

Aveti grija cu actele contabile necesare. Despre asta, e o intreaga poveste, pe care nu o s-o fac acum.