Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avocatul Poporului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avocatul Poporului

Pot sa-l dau in judecata prin Avocatul Poporului, tinand cont de faptul ca nu mi se respecta un drept fundamental: sa vad statele ( tabelele ) de plata din anii respectivi (am scris pe tema asta in celelalte postari)? Sigur, pot sa-l dau in judecata si la judecatorie, dar sunt aproape sigur ca nu voi primi un raspuns pozitiv (agentului de politie raspunzator de caz nu i s-au aratat aceste tabele) .
Avocatul poporului poate face doar anumite verificari (in limita competentelor stabilite prin lege)in urma unei sesizari facute de dvs in nici un caz nu va reprezinta in proces ,intervine intr-un litigiu sau ce anume va imaginati dvs
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Important e ca Avocatul Poporului sa vada ca mi se ingradeste dreptul de a vedea tabelele de plata. Si daca nu intervine in proces, trebuie sa aiba o parere, nu poate sa-mi spuna ca asta nu e de competenta lui, cum sugerati dumneavoastra. Si atunci, de ce-i spune Avocatul Poporului? Ce fac avocatii? Ar trebui sa-i spuna cum? Face doar verificarile si gata? Nu se intampla nimic dupa aceea? Atunci, pun inca o data intrebarea: De ce-i spune Avocatul Poporului? Pentru ca in limba romana nu exista un alt cuvant care sa denumeasca ceea ce face Avocatul Poporului? Nu cred!
ContSters489759, utilizator
Nu aveti nici o obligatie sa-mi cititi postarile anterioare dar nici sa raspundeti la o intrebare inexistenta. Ce legatura au asociatiile de proprietari cu statele de plata la o institutie publica? Daca d-voastra vedeti relatia dintre ele, atunci e perfect. Eu nu o vad.