avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Detalii conventie civila
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Detalii conventie civila

Acesta este raspunsul unei firme cu care eu colaborez: a fost depasita suma de 6000 lei ce poate fi incasata prin conventie civila pe an, pentru a putea incasa, trebuie sa va autorizati.
Care este legea care da aceasta limita? Firma respectiva nu imi raspunde ca sa ma lamuresca.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:24, 31 Iulie 2018
Trebuia sa fi avut pfa de la inceput.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva persoane fizice marmo marmo O persoana fizica poate plati TVA? Mentionez ca nu sunt inregistrata ca PFA si pentru veniturile realizate in decursul unui an am platit impozit la stat. Dupa ... (vezi toată discuția)
Servicii de intermediere pentru servicii de consultanta jianu72 jianu72 Buna ziua, Am o societate ce furnizeaza servicii de consultanta financiara si operationala. Doresc sa angajez un colaborator care sa intermedieze contracte cu ... (vezi toată discuția)
Mai pot primi somaj? luciansm luciansm Sunt in somaj, si as vrea sa stiu daca pot colabora cu o firma de curierat ce se ocupa cu distribuirea pliantelor in cutiile postale pe baza de contract de ... (vezi toată discuția)