avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia Unica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia Unica

Am cont ANAF si in momentul in care il accesez la sectiunea "Declaratii" am doar 2 formulare si anume: declaratia D200 (pentru anii 2016 si 2015) si D 230). Realizez venituri din chirii in valoare de 9750 lei pe anul 2018 si vreau sa completez aceasta declaratie on line dar nu stiu pe ce formular caci nu gasesc sectiunea pentru 2018. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 11:58, 2 August 2018
Folositi optiunea: [Depunere declaraţii] de la adresa [ link extern ] /
Ultima modificare: Joi, 2 August 2018
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa nu reusesc sa depun declaratia unica in spv SpF2016 SpF2016 La campul \"Depunere declaratii\" am optiunea doar \"D200\" si de acolo \"D200 2015\" si \"D200 2016\". Sunt PFA din 2018, e al patrulea an cand depun ... (vezi toată discuția)
Se mai poate directiona 2 %? Pilu Pilu Buna seara. As avea o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: As vrea sa virez 2% din impozit pt. un ong dar m-am trezit cam tarziu ca am vazut ca termenul este ... (vezi toată discuția)
Declaratie fiscala itl - 001 model 2016 Roplast Roplast Sunt un traducator si m-am inregistrat ca PFA cu locul de desfasurare a activitatii la domiciliu. Trebuie sa depun formularul ITL - 001, Model 2016. Doresc sa ... (vezi toată discuția)