Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA nu reusesc sa depun declaratia unica in SPV
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA nu reusesc sa depun declaratia unica in SPV

La campul "Depunere declaratii" am optiunea doar "D200" si de acolo "D200 2015" si "D200 2016". Sunt PFA din 2018, e al patrulea an cand depun declaratia unica in SPV si e prima data cand nu gasesc optiunea. E o problema generala in sistem zilele astea? Sau imi scapa ceva?
SpF2016, utilizator
Nu din SPV se depun ci din anaf.ro, dreapta sus cu rosu scrie "depunere declaratie unica si alte formulare", asta dupa ce ati completat-o si validat-o.
elenazan, utilizator
Multumesc mult, am reusit sa o depun! Anii trecuti aparea in SPV un link catre formularul de depunere, de asta nici nu m-am gandit sa ma duc pe site-ul principal.