avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA nu reusesc sa depun declaratia unica in SPV
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA nu reusesc sa depun declaratia unica in SPV

La campul "Depunere declaratii" am optiunea doar "D200" si de acolo "D200 2015" si "D200 2016". Sunt PFA din 2018, e al patrulea an cand depun declaratia unica in SPV si e prima data cand nu gasesc optiunea. E o problema generala in sistem zilele astea? Sau imi scapa ceva?
Ultima modificare: Joi, 11 Martie 2021
SpF2016, utilizator
Cel mai recent răspuns: SpF2016 , utilizator 16:43, 11 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu din SPV se depun ci din anaf.ro, dreapta sus cu rosu scrie "depunere declaratie unica si alte formulare", asta dupa ce ati completat-o si validat-o.
Ultima modificare: Joi, 11 Martie 2021
elenazan, utilizator
Multumesc mult, am reusit sa o depun! Anii trecuti aparea in SPV un link catre formularul de depunere, de asta nici nu m-am gandit sa ma duc pe site-ul principal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia unica ComN ComN Am cont ANAF si in momentul in care il accesez la sectiunea \"Declaratii\" am doar 2 formulare si anume: declaratia D200 (pentru anii 2016 si 2015) si D 230). ... (vezi toată discuția)
Depunere online declaratia unica roman.chereji roman.chereji Poate cineva sa-mi spuna cum pot depune online declaratia unica? Mi-am facut cont pe site la Anaf, dar nu stiu unde se completeaza. Trebuie sa downloadez ... (vezi toată discuția)