avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... proces verbal ANAF
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

proces verbal ANAF

Buna ziua, in cazul unui control din partea celor de la Antifrauda s-a intocmit un proces verbal definitiv la firma ca care lucrez, pe care ni se impune sa il semnam. Daca nu suntem de acord cu ceea ce scrie in pv, exista vreo posibilitate sa il contestam? Ce se intampla daca nu il semnam?
Cel mai recent răspuns: ContSters454516 , utilizator 16:36, 2 August 2018
Evident că există posibilitatea contestării....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare amenda rutiera MarinRadut MarinRadut Buna ziua. Am mers la primarie sa platesc taxele pe anul in curs si mi s-a adus la cunostinta de existenta unei amenzi de 640 lei din 08.11.2013. Aducandu-mi ... (vezi toată discuția)
Dovadă primire proces verbal nulă? Cristi2017 Cristi2017 Buna ziua! Va rog sa-mi răspundeți la următoarele întrebări aferente următoarei situații: O persoană juridică a avut un control de la ITM. În ... (vezi toată discuția)
Proces verbal primit cu intarziere clausy clausy am primit pv intocmit in data de 03.05.2009 pe data de 03.06.2009. pot sa fac plangere prin care sa cer anularea acestui pv pt ca l-am primit dupa 30 de zile? (vezi toată discuția)