Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie (proiect) PUD
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie (proiect) PUD

Va salut!
Am un teren in sectorul 1 Bucuresti de 320metri patrati si vreau sa constuiesc o casa de 125 metri patrati amprenta la sol.Casa va avea parter si mansarda.
Este nevoie de PUD?
Multumesc!
Depinde de reglementarile urbanisice din zona. De regula pentru zona de locuinte POT maxim este de 35%( la dumneavostra e aprox 39%)..asa ca ar tebui PUD. Cel mai simplu aflati daca depuneti cerere pentru obtinerea unui Certificat de Urbanism, obtinand toate datele care va intereseaza in vederea autorizarii constructiei( toate actele si avizele necesare)
flo