Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONTRACT VANZARE CUMPARARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONTRACT VANZARE CUMPARARE

Am incheiat un contract de vanzare cumparare sub semnatura privata . Motivul mu mai conteaza . Vanzatorii nu vor sa plateasca taxele - impozit pe terenul respectiv si s-a stras o suma cam mare . Cum procedez pentru ca nu pot face nimic in instanta daca vine certificatul fiscal cu datorie la stat iar primaria nu vrea sa primeasca bani de la mine numai pentru impozitul acela , vra tot ce datoreaza vazatorul iar suma este mare . Ce fac aveti o soluti va rog ?
Buna seara,
Silicitati in instanta sa se constate ca acel act sub semnatura privata este contract de vanzare cumparare si platiti partea ce va revine din datoria catre stat!
Solicitați instanței pronunțarea unei hotărâri care să țină loc de contract autentic de vânzare-cumpărare.
Aici este problema : am solicitat si mi s-a respins sub motivul ca au datorii neplatite la stat . Mai pot solicita acum cu conditia de ale lai eu ??