Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca in Germania

Societatea din Romania incheie un contract de prestari servicii cu o firma germana. SRL-ul din Romania va trimite muncitorii in Germania. Ce conditii trebuie indeplinite de SRL,; cum trebuie sa-i plateasca pe muncitori; ce contributii la salarii plateste srl-ul?
george-neagu, moderator
Cum se trimit muncitorii in Germania, prin detasare ?
Prin delegare. Salariile le sunt platite de firma din Romania.
Inainte de a primi un raspuns concludent, ar trebui sa va interesati daca Germania accepta delegarea prevazuta de legea romana,
Unde trebuie sa ma adresez? Ma gandeam ca e suficient sa aiba formularul A1.