Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inscriere la masa credala

Am formulat si depus in termen o cerere de inscriere la masa credala instituita unei debitoare, pers. juridica. Ulterior am constatat ca am omis o factura . Pot solicita completarea/modificarea cererii initiale adaugand si factura omisa daca sunt inca in termenul stabilit de instanta pentru depunerea cererilor?
va multumesc
Bineînțeles că puteți, de vreme ce sunteți în termen!
Formulați o cerere precizatoare cu privire la declarația de creanță.
Multumesc.
Puteti depune o cerere completatoare pana la data limita de depunere a cererilor de inscriere in tabelul de creante.

Daca acel termen a fost depasit, cererea dumneavoastra completatoare ar trebui sa fie respinsa ca tardiva si sa fie analizata si, eventual inscrisa in tabel creanta din prima cerere.

Sper sa va fie de folos informatiile.