avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista avocatii care vin si la domiciliul clientului?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista avocatii care vin si la domiciliul clientului?

Buna ziua! Am o rugaminte mare sa-mi spuneti daca exista in Bucuresti si Ilfov, avocatii care pot sa vina si la domiciliul clientului? Din cauza ca parintii mei sunt in imposibilitatea de a se deplasa fiind la varsta de 87 ani, au nevoie urgenta de un avocat care sa vina la domiciliul lor pt ca sa le studieze niste acte. Eu nu am posibilitatea ca sa-i transport la un posibil biroul al avocatilor! Astept raspunsul Dvs si mii de multumiri!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bineinteles ca avocatii se pot deplasa la domiciliul clientilor in schimbul unei taxe de deplasare.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Luați legătura direct cu un avocat, cu siguranță își va declara disponibilitatea deplasării, contra unui onorariu negociat cu dvs.
Multumesc f mult pt raspuns! Am luat azi legatura cu doi avocati, dar, din pacate, cer enorm de mult pt deplasare...Bucuresti-oras Chitila...500 lei, parintii mei au pensie f mica, iar eu regret enorm ca nu-i pot ajuta in niciun fel!
Mergeti dvs cu actele la avocat.
Nu ati luat legatura cu cine trebuie...

David777 a scris:

Multumesc f mult pt raspuns! Am luat azi legatura cu doi avocati, dar, din pacate, cer enorm de mult pt deplasare...Bucuresti-oras Chitila...500 lei, parintii mei au pensie f mica, iar eu regret enorm ca nu-i pot ajuta in niciun fel!

Alte discuții în legătură

Reprezentare politie adi_amariei adi_amariei Buna ziua, as avea nevoie maine de asistenta pentru sustinerea unei declaratii la Inspectoratul judetean de politie Ilfov, cu sediul in Bucuresti, in privinta ... (vezi toată discuția)
Divort AndreeaAlina1979 AndreeaAlina1979 Buna ziua. As dori sa intreb dak un copil de 1 si 6 luni e obligat sa mearga sa si viziteze tatal la domiciliul acestuia impreuna cu mama. (vezi toată discuția)
Buna ziua, am salariu in mana de 2000 lei, poprire de 600 lei ... CatalinaBianca CatalinaBianca Buna ziua, am salariu in mana de 2000 lei, poprire de 600 lei pt un imprumut facut acum 10 ani, daca iau copilul in intretinere, imi opreste aceeasi suma? ... (vezi toată discuția)