Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista avocatii care vin si la domiciliul clientului?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista avocatii care vin si la domiciliul clientului?

Buna ziua! Am o rugaminte mare sa-mi spuneti daca exista in Bucuresti si Ilfov, avocatii care pot sa vina si la domiciliul clientului? Din cauza ca parintii mei sunt in imposibilitatea de a se deplasa fiind la varsta de 87 ani, au nevoie urgenta de un avocat care sa vina la domiciliul lor pt ca sa le studieze niste acte. Eu nu am posibilitatea ca sa-i transport la un posibil biroul al avocatilor! Astept raspunsul Dvs si mii de multumiri!
Bineinteles ca avocatii se pot deplasa la domiciliul clientilor in schimbul unei taxe de deplasare.
Luați legătura direct cu un avocat, cu siguranță își va declara disponibilitatea deplasării, contra unui onorariu negociat cu dvs.
Multumesc f mult pt raspuns! Am luat azi legatura cu doi avocati, dar, din pacate, cer enorm de mult pt deplasare...Bucuresti-oras Chitila...500 lei, parintii mei au pensie f mica, iar eu regret enorm ca nu-i pot ajuta in niciun fel!
Mergeti dvs cu actele la avocat.
Nu ati luat legatura cu cine trebuie...

David777 a scris:

Multumesc f mult pt raspuns! Am luat azi legatura cu doi avocati, dar, din pacate, cer enorm de mult pt deplasare...Bucuresti-oras Chitila...500 lei, parintii mei au pensie f mica, iar eu regret enorm ca nu-i pot ajuta in niciun fel!