Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara

In conditiile in care un parinte lucreaza ,,la negru,, nu isi declara veniturile la Finante,dar se lauda in privat sau pe retele de socializare, cu venituri si castiguri materiale ,premii in masini samd. ,se poate obtine majorarea pensiei alimentare ?
Destul de slabe sanse aveti pentru ca peste 250 lei nu puteti dovedi cu martori. Cu toate acestea, discutati cu el in scris sau la telefon si incercati sa obtineti recunoasterea veniturilor suplimentare castigate. Cu transcrierea conversatiei si cu corespondenta e-mail, mergeti in instanta.