avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... formular 212
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

formular 212

in conditiile in care prestez un job neinregistrat la fisc,as dori sa stiu daca pot depune formularul 212,pentru a fii in regula
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:43, 9 August 2018
Daca acel job neinregistrat la fisc impune mai intai inregistrarea ca pfa sau srl la registrul comertului si apoi inregistarea si la finante cu formularul 010 sau 070, nu puteti depune declaratia unica si atat.
Ultima modificare: Joi, 9 August 2018
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare pfa la anaf Ram_ Ram_ Buna ziua! Tocmai ce am inregistrat un PFA la ONRC. Cand am ridicat documentele, doamna mi-a spus ca acum trebuie sa merg la \"Finante\", sa ma inregistrez ... (vezi toată discuția)
Contributii obligatorii pfa suspendata prest prest Buna ziua Am un PFA cu norma de venit pe care vreau sa o suspend.Cum se calculeaza CAS,CASS si impozitul? Am depus declaratia unica.Trebuie sa depun ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa mihaela495 mihaela495 Buna ziua, As dori sa stiu care este procedura pentru radierea PFA-ului, atat cea de la Registrul Comertului cat si cea de la Finante. Am inteles ca ... (vezi toată discuția)