Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pensie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pensie

Buna ziua, ma numesc Doina si am o nelămurire cu privire la poprirea pensiei fără înștiințare. Am făcut în 2007 un credit la o bancă cu rata variabila pe 10 ani , în 2011 s-a inchis spitalul unde lucram, am fost fost în șomaj până în 2012 și am plătit până în anul 2012. În luna iulie a acestui an mi- a pus poprire o doamnă executor judecătoresc fără nicio înștiințare pe întreaga pensie si am fost nevoită să mă duc la banca de unde am cont sa aflu despre ce este vorba. Imi opreste lunar suma de 75 de lei; Doamnele de la banca nu au știut să-mi spună cati ani mai am de platit, doar numele doamnei executor judecătoresc. As dori sa aflu daca este legală aceasta poprirea fără nicio instiintare. O zi placuta.
Trebuie vazut daca va mai incadrati in termenul de contestatie la Executare
Puteti contesta executarea in termen de 15 zile de la data la care ati luat la cunostinta de ea. Ar fi bine sa transmiteti actele unui jurist spre studiu.