avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1028 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare

Am avut un accident in data de 17-07-2018 in localitatea Iasi mai exact pe b-dul Poitiers cu un golf 3 din 1996 proprietate personala in care o soferita nu mi-a acordat prioritate de dreapta. Ulterior am rezolvat pe cale amiabila dar cei de la Omniasig unde era asigurata persoana vinovata nu mi-au oferit suma de 8,965,64 lei ci doar 2699 de lei si am fost nevoit fac imprumut de la banca ca sa pot sa imi cumpar alta masina tot prin acea suma.
Aici intervine acea intrebare? Am cumparat alta masina in data de 08 08 2018 si in data de 09 08 2018 am facut toate actele inclusiv la primarie si la politie si dupa ce am inregistrat masina la politie(mentionez ca fostul proprieter a platit 30 lei pentru a-si pastra nr) m-i sa spus ca abia pe data 16 08 2018 ma pot prezenta la sediul sediul politiei biroul rutier sa imi ridic certificatul de inmatriculare si numerele. Mentionez ca fostul proprietar inca nu are nevoie de numere, Cu tot respectul fata de Dumneavoastra sper sa ma ajutati!!!!!! Daca eu circul cu acea masina cumparata risc dosar penal ??? (Desi am toate taxele platite inclusiv asigurare !!!!!!!!)
Cel mai recent răspuns: titisor33 , utilizator 17:58, 11 August 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt auto marianignat87 marianignat87 buna seara tuturor am si eu o problema ce ma sfatuiti sa fac si ce pedeapsa risca respectivii sunt posesorul masinii vw golf cu nr BC 05 NOD care la ... (vezi toată discuția)
Luare in evidenta auto adus din ue alecs22 alecs22 buna ziua, am cumparat o masina acum aproape 3 ani si nu am luat-o in evidenta. Masina dupa cam 3 luni a ramas in garaj pentru ca mi-am luat alta masina ... (vezi toată discuția)
Obtinere numere rosii pentru talon pierdut in care figura un proprietar din 2012 pentru o masina vanduta de 3 ori pana acum lucian2478 lucian2478 Am cumparat anul asta prima mea masina un Clio Symbol Fidji din 2006, capacitate cilindrica 1390 cmc, CO2 165, Euro 3. Am fost la RAR am obtinut CIV- ul. ... (vezi toată discuția)