Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot legaliza o costructie construita ilegal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot legaliza o costructie construita ilegal

Buna dimineata .
Am cumparat o camera situata intr-un fost camin de nefamilisti, la parter .
Fostu proprietar beneficiind de faptul ca in spatele camerei exista un teren nefolosit a extins camera cu inca 6 m patrati ( de altfel nu este singurul care a facut extindere , mai sunt 4 extinderi ) dar fara acte legale pe teren si constructie .
Eu devenind noul proprietar vreau sa obtin acte legale pe aceasta constructie .
Va rog sa-mi spuneti in baza carei legi sau cum as putea sa intru in legalitate ?
( De precizat ca am fost la primarie si de la urbanism am primit negatie)
Va multumesc anticipat .
gygy65, utilizator
Nu poţi face nimic. Primăria este suverană.
Poate dacă faceţi un proiect de extindere cu care Primăria să fie de acord atunci aveţi o şansă. De regulă căminele de nefamilişti sunt nişte magherniţe insalubre iar Primăria mai curând preferă să le demoleze decât să permită extinderi.