Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum scap de cei de la eos?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum scap de cei de la eos?

suma datorata celor de la eos este de aproximativ 4500 ron,m-au contactat si am platit 2 rate a cate 100 de ron fiecare.acum ar urma sa platesc o rata de 200 de ron lunar,ma tot suna si-mi trimit mesaje,nu le-am mai raspuns,nu vreausa mai platesc pentru ca nu am de unde.ce pot sa fac?
Daca datoria este mai veche de 3 ani va sfatuiesc sa nu mai platiti, nu are ce sa va faca.

O eventuala cerere de chemare in judecata ar fi respinsa intrucat este tardiv introdusa.
Deja daca ai inceput sa platesti de 2 ori cate 100 ROn ti-ai recunoscut datoria si termenul de prescriptie s-a reinoit.