avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum scap de cei de la eos?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum scap de cei de la eos?

suma datorata celor de la eos este de aproximativ 4500 ron,m-au contactat si am platit 2 rate a cate 100 de ron fiecare.acum ar urma sa platesc o rata de 200 de ron lunar,ma tot suna si-mi trimit mesaje,nu le-am mai raspuns,nu vreausa mai platesc pentru ca nu am de unde.ce pot sa fac?
Cel mai recent răspuns: mmunteanu1 , utilizator 16:51, 16 Ianuarie 2013
Daca datoria este mai veche de 3 ani va sfatuiesc sa nu mai platiti, nu are ce sa va faca.

O eventuala cerere de chemare in judecata ar fi respinsa intrucat este tardiv introdusa.
Deja daca ai inceput sa platesti de 2 ori cate 100 ROn ti-ai recunoscut datoria si termenul de prescriptie s-a reinoit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii Sorinsabau Sorinsabau Buna ziua.Am luat un credit in 2008 de la tbi pe care l-am achitat partial.Anul trecut am fost sunat de la eos ksi ca am datorii la ei de la tbi.Am platit 3 ... (vezi toată discuția)
Notificare firma recuperari creante myteo36 myteo36 Buna ziua, Ma numesc Cristina si acum vreo 2 saptamani am primit o notificare de la Eos cu privire la un credit pe care il am la o banca. Nu am mai platit ... (vezi toată discuția)
Help ma dispera cei de la kruk TzackPack TzackPack Buna ziua, daca ma poate ajuta cineva cu o informatie, acuma aproximativ 6-7 ani am avut niste chiriasi in locuinta care nu si-au platit factura la romtelecom, ... (vezi toată discuția)